W Stanach Zjednoczonych, kilka firm lub restauracji wyświetla znaki dress code wymagające butów i koszul, twierdząc, że są tam ze względu na kodeks zdrowia, [cytat potrzebny] chociaż takie kody zdrowia nie istnieją. Ponadto, jest powszechne przekonanie, że istnieją prawa przeciwko prowadzeniu boso boso. Takie prawa jednak nie istnieją. To dość rzadkie, że ludzie w Stanach Zjednoczonych publicznie są nagi, a w wielu okolicznościach jest to niezgodne z prawem. W wielu stanach i miastach obowiązują prawa i rozporządzenia dotyczące nieprzyzwoitego narażenia, a czasami nagość może nakładać się na niekontrolowane zachowanie. Istnieje jednak kilka prywatnych plaż i ośrodków wypoczynkowych, które są przystosowane dla osób, które chcą być nagie.

Personal shopping Warszwa – odpowiedni i wygodny styl ubrania dla Ciebie

Free the Nipple Movement” to globalna kampania na rzecz równości i upodmiotowienia kobiet w zakresie ubioru. Pojawiła się ona w odpowiedzi na koncepcję, że mężczyźni mogą występować publicznie bez koszuli, podczas gdy kobieta występująca publicznie jako topless byłaby postrzegana jako nieprzyzwoita. Stany Nowy Jork, New Hampshire, Hawaje, Ohio i Teksas legły legalnie, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety jawią się publicznie jako topless. Pozostałe państwa uważają, że narażenie żeńskiego brodawki sutkowej jest aktem nieprzyzwoitego narażenia, co stawia je w sytuacji, w której mogą zostać oskarżone o popełnienie przestępstwa. Wydaje się, że jest to prawo związane z płcią, które promuje różne oczekiwania co do tego, jak dana osoba powinna się ubierać, gdy jest publicznie dostępna. Renomowany jest personal shopping Warszawa.

Personal shopper - zebranie stylistów

Dlaczego ważny jest dress code

Ustawa o niedyskryminacji ze względu na płeć zabrania pracodawcom, podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną i władzom mieszkaniowym dyskryminacji osób ze względu na płeć. Pracodawcy nie są w stanie dyskryminować pracowników przy zatrudnianiu, ale mają możliwość stworzenia mundurka płciowego. Pracodawcy nie mogą zmusić kogoś do noszenia munduru ze względu na płeć, z którą się nie identyfikują, ale staje się to problemem dla osób nie będących osobami binarnymi. W społeczeństwie odzież jest sprzedawana z podziałem na płeć, a ubieranie się przez tę ustaloną linię jest często interpretowane jako anomalia. Spódnice, sukienki i wysokie obcasy są odzieżą sprzedawaną prawie wyłącznie dla kobiet. Jeśli człowiek nosiłby którykolwiek z tych utworów publicznie, byłoby to postrzegane jako niezgodne z normą.