Podczas gdy niektórzy rodzice promują zabawę neutralną ze względu na płeć, wielu rodziców zachęca swoich synów i córki do udziału w zajęciach o typie płciowym, w tym w zabawach lalkowych i zajęciach domowych dla dziewcząt, a także w zabawach ciężarówek i zajęciach sportowych dla chłopców. Badacz Susan Witt powiedział, że rodzice mają główny wpływ na role płciowe swoich dzieci. Rodzice, rodzeństwo, rodzeństwo, rówieśnicy, a nawet nauczyciele wykazują bardziej pozytywną reakcję na dzieci, które angażują się w zachowania typowe dla seksualności i bawią się zabawkami typowymi dla seksualności, często poprzez zachęcanie lub zniechęcanie, a także sugestie i naśladownictwo; ponadto istnieje większe prawdopodobieństwo, że synowie zostaną wzmocnieni w sposób typowo seksualny i zniechęceni do nietypowej zabawy.

Czy warto wysyłać dzieci na kolonie

Ojcowie są również bardziej skłonni wzmocnić typową zabawę i zniechęcić do nietypowej zabawy niż matki. Badania przeprowadzone przez badacza Susana Witta sugerują, że stereotypy są często wzmacniane jedynie przez środowisko, co umacnia je w starszym wieku. Ten stereotypowy podział typowych dla płci zabawek dla dziewcząt i chłopców stopniowo się zmienia, a firmy produkujące zabawki tworzą zabawki bardziej neutralne pod względem płci, ponieważ korzyści związane z umożliwieniem dzieciom zabawy zabawkami, które im się podobają, znacznie przewyższają kontrolę nad ich indywidualnymi preferencjami.

Integracyjne warsztaty dla dzieci

Wyznaczony cel usunął całą identyfikację płci z korytarzy zabawek i Disney zrobił to samo dla swoich kostiumów. Sklep Disney jest szczególnie rozpowszechnionym przykładem zabawy płci, ponieważ jest to globalna tożsamość w świecie zabawek. Badanie przeprowadzone na ich stronie internetowej wykazało, że chociaż usunęli oni z kostiumów znaki płci, zabawki online odzwierciedlają bardziej stereotypowe tożsamości płciowe. Na przykład samce kojarzone były z fizycznością, a kobiety z pięknem, mieszkaniem i opieką. Zbyt często, choć propagują zabawki dla obu płci, na swojej stronie internetowej nie ma sekcji dla chłopców i dziewcząt.

Urodzinowe zabawy dla dzieci w Białymstoku

Te, które są powszechnie uznawane dla obu płci bardziej przypominają to, co wiele osób oznaczałoby „zabawki chłopięce”, ponieważ są bliższe stereotypowi męskości w zabawie. Firmy produkujące zabawki zmieniają i dostosowują swoje zabawki do zmieniających się potrzeb dzieci, zyskując w ten sposób większą część znacznego rynku. W ostatnich latach wiele zabawek komplikuje się z migającymi światłami i dźwiękami, starając się odwołać się do dzieci wychowywanych w telewizji i internecie.